Jdi na obsah Jdi na menu
 


Uvaha na téma TUNING

4. 2. 2007
Tento článek je převzatý z  TUNING FORA.org


Už dlouho přemejšlim nad tím, kam tenhle trend současnosti a zároveň i životní styl, nazývající se Tuning, směřuje. Když mi občas otec vypráví co se dělalo s autama před 30ti lety, za dob totality, tak se směju. K sehnání byla jen barevná slída na okno, dvoumetrová laminátová anténa, poklice a pár doplňků z Tuzexu. A když se ve Světě motorů objevil nejakej obrázek nejakejch doplňků z NDR, tak všichni jen slintali. Prostě byla zlá doba. Naši otcové to fakt neměli lehký.

Ale čas letěl jak voda a já si vzpomínám, když jsem před 9ti lety čuchnul poprvé k tuningu, tak se skoro za vrchol tuningu považoval pruh na okně, tolik dnes zatracovaná mračítka a koncovka na výfuku. A kdo k tomu ještě měl 15ky kola tak byl frajer a byl uznávanej.

A dnes??? Člověk kterej má na autě mračítka tak je automaticky odsunutej do řad Tuzingářů. Ten kdo má jen 15ky kola je branej skoro za nějakou socku. A dál……… Vzpomínám si když k nám dorazil tehdy ještě kultovní film Rychle a zběsile. Každej to žral, každej ho měl doma, promítal se na každém srazu kde před plátnem sedělo hafo lidí a snad se i k tomu filmu někteří i modlili. Všichni obdivovali ty káry a AL křídla. A najednou přišla firma Kossei a křídlo se dalo koupit i u nás. Kdo ho měl byl najednou IN. Ale dnes…….. majitel AL křídla je na sraze málem ukamenován. Všude je najednou slyšet: Jo jo pěkná kára ale to křídlo to je humus a tuzing. A o filmu se začnou psát dnes, po Xletech po jeho vydání, recenze jakej to byl brak a hrůza, že auta hrozný a já nevim co ještě. Ale já si troufám tvrdit, že ten film máme každej doma, že sme na něj každej koukal a někteří koukaj dodnes. Tak proč najednou tohle ???? To samé se stroboskopama a modrejma parkovačkama. Pamatuju když na jednom z prvních srazů v Brně jsem poprvé potkal auto se strobáčema. Desítky lidí tam zíralo na blikající auto a všichni spekulovali co že mu to tam bliká. To samé s návlekama na parkovačky. Vzhledem k tomu že mám obchod s autodoplňkama, tak můžu říct že mi dodavatelé nestíhali stroboskopy a návleky na parkovačky vozit. Byl po nich takovej hlad, že sem prodával klidně patery strobáče týdně. A najednou je to považováno za vrchol nevkusu…….?????? A co dnes????

Dneska je laťka tuningu posazená kurevsky nahoru. Někdy mi připadá, že pokud se někdo nepustí do megapřestavby, kde je celé auto předěláno k nepoznání, nemá lambo dveře, motor min. 300PS a kola tak 18ky, tak prostě není IN a je odstrkovanej někam do ůstraní. Vždyť každej dělá to co umí a na co má. Ano i já se rád kouknu na nějakou brutus upravu auta, ale kolikrát má majitel auta nos tak nahoru, že se s nim nedá ani mluvit. Protože on má půl mega narváno v autě, proto přeci není o nic lepší než kdokoliv jinej. Už se mi několikrát stalo, že sem si líp pokecal s človíčkem, kterej měl jen lehce poladěný auto, ale rozuměl tomu, věděl co říká a choval se normálně. Proč se příznivci tuningu takhle dělí do určitejch sort.

Zachvíli přijedem na sraz a budou tam sekce VIP, EXCELENTNÍ TUNING , SOCIÁL TUNING a TUZING. Já nevim, možná se pletu, ale připadá mi že dnes už to není o tom kdo si co vymyslí za vychytávku, ale o tom kdo narve víc peněz do káry. Taky jsem zvědav na nastávající sezonu. Dříve se nikdo s nikym moc nebavil. Jen lidi v partách a občas nějakej známej. Ale řekl bych že se to díky tomuhle TUNINGFORU změní. Přes forum se poznalo spousty lidí a tak by na srazech mohla zavládnout trochu přátelštější nálada. No uvidíme.

Prostě jsem chtěl jen napsat, že mě mrzí jak se k sobě chovaj lidi co maj stejnýho koníčka, jak jsou někteří odsuzováni za to že třeba nemaj tolik peněz na úpravy, že maj starý auta nebo že nemaj ty nejnovější nebo nejbrutálnější úpravy. Vždyť každej dělá co může a každej sme přeci nějak začínali. Nebo ne ???


Tímto jsem žádném případě nechtěl nikoho urazit a ani to nebylo myšleno na někoho cíleně. Jde jen o muj názor se kterým se nemusí nikdo ztotožňovat. Možná že je text trochu chaotický ale nejsem žádnej spisovatel, takže sorry.

Doufám , že mě nebudete kamenovat moc dlouho.
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

What causes extreme blood twist someone's arm

(Amannervenry, 8. 10. 2018 7:18)

Poids est comment robuste votre sang pousse contre les parois de vos arteres lorsque votre coeur determination pompe le sang. Arteres sont les tubes qui transportent perseverent b gerer offre sang loin de votre coeur. Chaque age votre determination bat, il pompe le sang tout au long vos arteres a la vacances de votre corps.
https://www.cialispascherfr24.com/cialis-pas-cher-sans-ordonnance/

Far up Blood Urging - Hypertension

(Aclealouse, 29. 7. 2018 16:07)

Compression est comment calleux votre sang pousse contre les parois de vos arteres lorsque votre coeur determination pompe le sang. Arteres sont les tubes qui transportent perseverent b gerer offre sang loin de votre coeur. Chaque set votre determination bat, il pompe le sang par vos arteres a la vacances de votre corps.
https://www.cialispascherfr24.com/tadalafil-20mg-pas-cher/

RE:Uvaha

(Dominik, 10. 4. 2012 16:04)

Pekne si to napsal :-]
Samozrejme ze zalezi jaky ohlas upravy na svem autu bude clovek mit u ostatnich ale nejvic upravy oceni sam majitel.

Sorry, kecy ;)

(M.V., 17. 8. 2010 17:58)

To co tu píšeš je normální vývoj čehokoli. Ostatně všechno co kdy bylo IN byl vždy a pouze onen ,,tuzing´´ v minulosti obří křídlo na 1.6 BéeMWé zhoršující spotřebu, rychlost. V tuto chvíly 19´´ kola na 1.6 octavce zhoršující vlastně úplně všechno od brzdné drahy přes komfort až ke spotřebě a přesto se nad tím kadžý jouda rozplývá kdovíjaký to není ,,porno´´. Takže asi tak, to co je ted v modě nikdy nebude to co by autu opravdu prospělo, protože člověk co o autech opravdu něco ví a chce jakkoli zlepšit jeho vlastnosti, nikdy nepoleze mezi bandu pozérů ;)

Sychrov 2009 . Trabant

(Richman, 10. 5. 2009 10:46)

zde je galerie fotek z 9.5.2009 sraz Trabantů -hezký autíčka -nahoře je odkaz-čauky:
http://richardo.uvadi.cz/

WEVI SHOWCARS CITY 2008

(WEB, 24. 4. 2008 8:31)

Dobrý den, buďte tak dobrý a prozvoňte mne na 721 706 087 a já Vám zpět zavolám! Jedná se o možnost vystavovat Váš parádně vytuněný vůz na výše uvedené výstavě už o přístím víkendu na Černé louce v rámci IX. Ostravského autosalonu WEVI (2. - 4. 5. 2008)! Děkuji - Patrik alias WEB

názor

(Banan http://www.evolutioncars.wz.cz, 12. 1. 2008 11:50)

Tak to je napsaný dobře.Souhlasím.Máš pravdu....dnešní tuning je o penězích.Ale vždyť i za málo peněz může bejt krásnej tuning.Meně někdy znamená více.

díky!

(PIPO, 28. 6. 2007 17:48)

jj je to bohužel tak!Díky za pochvalu :-)

jojo

(Dark, 27. 6. 2007 20:46)

Pravda svatá pravda.....uplně nenávidím když do mě ňákej čurák začne hučet co to mám za sračku když si do toho narve aspoň půl mega a já do toho dal asi 300 tisíc....mno prostě namachrovaní típci co maj bohatýho tatíka....hmmm no nic cusz Drž se máš to good....a ta kára taky OK :)...

Krasné uwaho o tuňynkářství

(Sisoj Psojič Ryspoloženskyj, 15. 2. 2007 16:06)

Mi se to moc lýbý, bo to pravda slovo od slova. Krásné, skutečně. Lidé se by řítit tym měly.

Ahoj

(PIPO, 5. 2. 2007 19:11)

Neee nepsal nahoře máš napsano ,že jsem ho převzal z tuning fora! :-)

slohofka jak cííp

(Ditr, 5. 2. 2007 19:07)

kámo to si psal sám???? nevěřím a jestli jo..tak mi uděláš úvahu do školy